Chcesz urządzić praktyczną i komfortową przestrzeń do pracy? Sprawdź nasz krótki poradnik, z którego dowiesz się, jak urządzić biuro. Skupiamy się w nim zarówno na małych, jak i na dużych wnętrzach. Dzięki temu z pewnością znajdziesz praktyczne wskazówki, które podpowiedzą Ci, jak urządzić nowoczesne biuro w firmie lub domu. Pomożemy Ci także wybrać meble, które będą nie tylko funkcjonalne, ale i niezwykle estetyczne. Zapraszamy do lektury!

Jak urządzić biuro?

Biuro to wizytówka Twojej firmy. To jego wystrój klient dostrzega jako pierwszy i na tej podstawie często ocenia Twoje kompetencje. Odpowiednia aranżacja biura może więc decydować o powodzeniu w interesach. Przyjmować kontrahentów możesz w sposób tradycyjnie przy biurku lub wybrać nieco mniej formalne rozwiązanie i stworzyć przestrzeń, w której znajdzie się wygodna sofa i stolik kawowy. Urządzając miejsce do pracy, zastanów się zatem, co w przypadku Twojej branży będzie sprzyjać swobodnej, ale profesjonalnej atmosferze podczas spotkań z klientem.

Zastanawiając się, jak urządzić biuro w pracy nie możesz zapomnieć także o komforcie własnym i pracowników, których zatrudniasz. W miejscu tym spędza się średnio po 8 godzin dziennie, dlatego warto zadbać o to, by strefa ta była nie tylko wygodna, ale i sprzyjała kreatywności, skupieniu i produktywności. Planując aranżację biura, zacznij więc od określenia potrzeb i upodobań, Dzięki temu stworzysz przestrzeń, do której Ty i Twoi pracownicy chętnie będziecie wracać. Warto zadbać także o dostęp do naturalnego światła. Nie tylko doświetli ono biuro, ale także sprzyja dobremu samopoczuciu.

Meble do firmy, biura, biurka

Pamiętaj także, że dobrze urządzone biuro to takie, które dostosowane jest do stylu wykonywanej pracy. Jeśli więc zajmujesz się branżą artystyczną, nie tylko przygotuj potrzebne Ci wyposażenie wnętrza, ale także w odpowiedni sposób ozdób ściany przy pomocy ciekawych plakatów czy obrazów. Zadbaj także o to, by pomieszczenie do pracy, było urządzone w konkretnym stylu. Dzięki temu odwiedzający Cię klienci od razu dostrzegą Twoje zaangażowanie i kompetencje.

Jednym z istotnych czynników decydujących o tym, jak urządzić biuro jest to, jak dużo powierzchni jest do Twojej dyspozycji. Zupełnie inaczej wygląda aranżacja dużego wnętrza, a inaczej małego pokoiku. Dlatego poniżej przygotowaliśmy kilka cennych wskazówek, które z pewnością pomogą Ci urządzić Twoją idealną przestrzeń do pracy.

Urządzenie biura - meble biurowe

Jak urządzić duże biuro?

Duże biuro to także wiele możliwości aranżacyjnych. Urządzając je, nie musisz ograniczać się do biurka i krzesła, a nawet jest to niewskazane. Pusta przestrzeń nie tylko nie prezentuje się korzystnie, ale także może powodować powstanie echa, które znacząco utrudni rozmowy telefoniczne.

Urządzanie dużego biura warto zacząć od podzielenia przestrzeni na części. Ustal, czy gdzie będzie miejsce do pracy, gdzie przestrzeń do spotkań z klientem, a gdzie najlepiej zorganizować strefę, w której pracownicy będą mogli chwilę odpocząć. Ciekawym rozwiązaniem są także specjalne budki dźwiękoszczelne, które są niezwykle przydatne gdy w jednym miejscu pracuje więcej osób.

Jak urządzić małe biuro?

Jak urządzić małe biuro? To sprawa dużo bardziej skomplikowana, zwłaszcza w miejscach, w których liczy się każdy centymetr powierzchni. W takim przypadku wszystko musi być dokładnie rozplanowane i przemyślane. Szczególną uwagę należy zwrócić na kolory ścian i mebli. Należy unikać ciemnych barw i wzorzystych powierzchni, gdyż te optycznie pomniejszają pomieszczenie. W małym biurach nie należy także wykorzystywać dużych mebli. Nie tylko zajmują one cenną przestrzeń, ale także sprawiają, że pomieszczenie wydaje się masywne. Zwróć również uwagę na odpowiednie doświetlenie pomieszczenia i zadbaj o lustra, dzięki którym pomieszczenie będzie wydawać się większe.

W małym biurze istotne jest także to, by nie zagracić dostępnej powierzchni. Dlatego zastanów się, które meble są Ci potrzebne, a które zbędne. Dzięki temu Twoja przestrzeń będzie wyglądać estetycznie, a Ty nie będziesz potykać się o elementy wyposażenia. Urządzając małe biuro, nie możesz zapomnieć o odpowiednich dekoracjach. Jeśli nie ma na nie miejsce na podłodze czy meblach, zastanów się nad powieszeniem ozdób na ścianie. Dzięki temu wnętrze stanie się bardziej przytulne.

Meble do małego biura

Niezbędne meble do biura

Bez względu na to, czy zastanawiasz się, jak urządzić biuro w małym pokoju czy dużym, musisz pamiętać, że najważniejsze w nim będą meble. To one sprawiają, że pomieszczenie staje się funkcjonalne i estetyczne. Jak urządzić biuro? Aranżacja zależy przede wszystkim od Twoich potrzeb. Wyróżnić można jednak meble do biura, które przydadzą się w każdej przestrzeni. Zaliczyć do nich można:

 • biurko – warto ustawić je bokiem do okna i przodem do wejścia do pokoju. Dzięki temu światło nie będzie przeszkadzać Ci podczas korzystania z monitora, a jednocześnie zobaczysz wszystkie osobowy wchodzące do biura,
 • fotel – powinien być nie tylko wygodny, ale umożliwiać dostosowanie go do Twojej postury oraz do wysokości biurka. Dzięki temu spędzenie nawet kilku godzin w pozycji siedzącej nie będzie problemem,
 • regał – powinien znajdować się blisko biurka, dzięki czemu będziesz mieć łatwy dostęp do dokumentacji.

Wybierając elementy wyposażenia do biura, warto wybrać meble drewniane (zobacz: Jak dbać o meble drewniane). To rozwiązanie, które sprawi, że Twoja przestrzeń stanie się bardziej elegancka.

Więcej niż meble – wyposażenie biura

Urządzając biuro, nie można zapomnieć także o innych elementach wyposażenia niż meble. Warto zaopatrzyć się w:

 • sprzęt komputerowy,
 • pudełka do przechowywania,
 • segregatory,
 • teczki,
 • tablice korkowe lub magnetyczne.
Wnętrze biura - biurko i komoda z drewna na zamowienie

Biuro nie tylko w firmie

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na pracę z domu. Nic w tym dziwnego, to niezwykle wygodne rozwiązanie, w którym by znaleźć się w pracy, wystarczy przejść kilka metrów do komputera. Bez względu na to czy prowadzisz jednoosobową firmę, czy pracujesz zdalnie, warto zadbać jednak o oddzielenie przestrzeni do pracy od prywatnej. Jak urządzić domowe biuro?

 • Warto zorganizować osobne pomieszczenie do pracy, Nie zawsze jest to jednak możliwe i wtedy konieczne jest nie tylko wyznaczenie konkretnej przestrzeni do pracy, ale także oddzielnie jej od reszty pokoju. Możesz to zrobić np. przy pomocy regału.
 • Zastanawiając się, jak urządzić biuro w domu zwróć także uwagę na to, w którym miejscu będzie się ono znajdować. Wiele osób decyduje się na salon lub sypialnie. Ważne jest także to, by obok biurka znalazło się źródło światła.
 • Zadbaj o to, by oprócz biurka i krzesła w domowym gabinecie znalazła się także półka lub regał, w których możesz przechowywać dokumenty. Dzięki temu wszystko będziesz mieć pod ręką.

Podsumowanie

Wiesz już, jak urządzić biuro, teraz pozostało Ci tylko wybrać odpowiednie meble. Wybierając ekologiczne i ręcznie robione produkty od Trebord masz pewność, że są one wysokiej jakości i będą Ci towarzyszyć przez wiele lat. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

fotele krzesła różne obicia